CMB.TECH a Ford Trucks oznámili spoluprácu

Spoločnosti CMB.TECH a Ford Trucks s potešením oznamujú nové partnerstvo v súvislosti s konverziou nákladných vozidiel Ford Trucks F-MAX na rad s dvojpalivovým vodíkovým pohonom pomocou prelomovej vodíkovej technológie.

Publikovaný :

Konverzia týchto nákladných vozidiel bude prebiehať v dvojpalivovej dielni spoločnosti CMB.TECH v Antverpách s cieľom priniesť prvé vozidlá ešte v roku 2023 a ďalej zväčšovať rozsah tejto koncepcie.

Ford Trucks je globálna značka automobilky Ford Otosan a spoločnosť CMB.TECH s ňou nadviazala spoluprácu, ktorá bude kľúčová pri prechode na ekologickejšie alternatívy v dopravnom priemysle. V dôsledku tohto partnerstva budú mať zákazníci pravdepodobne rýchlejší prístup k vodíkovým riešeniam, ktoré zohrajú dôležitú úlohu pri zrode ekologickejšej éry v tomto sektore.

Spoločnosť CMB.TECH bude zodpovedná za konverziu nákladných vozidiel na dvojpalivový vodíkový pohon, pri ktorej uplatní svoje bohaté vedomosti a odborné skúsenosti s vodíkom. Vďaka osvedčenej spoľahlivosti nákladných vozidiel Ford Trucks F-MAX sa môže spoločnosť CMB.TECH zamerať výhradne na integráciu tejto novej dvojpalivovej technológie. Proces konverzie si nevyžaduje dodatočné úpravy tradičného dieselového motora, iba pridanie vodíkového vstrekovacieho krúžku do vzduchového vedenia, vďaka čomu sa táto koncepcia dá veľmi dobre škálovať. Pri dvojpalivovej technológii sa vodík nasáva do spaľovacej komory, takže do motora stačí vstrekovať menej dieselového paliva.

Konverzia začne namontovaním vodíkových nádrží na nákladné vozidlá a inštaláciou vstrekovacieho krúžku spoločnosti CMB.TECH na motor. Ďalej sa nainštaluje riadiaca jednotka motora. Následne sa uskutoční kontrola kvality a overenie nákladných vozidiel s dvojpalivovým vodíkovým pohonom. Konverzia na nákladné vozidlá spoločnosti CMB.TECH s vodíkovým pohonom môže znížiť spotrebu tradičného paliva a s ním spojené emisie, pričom v zálohe zostáva dieselový pohon pre prípady, keď nie je možné doplniť vodíkové palivo.

Hoci dvojpalivová technológia predstavuje iba krátkodobé riešenie, táto spolupráca umožní nasadenie nákladných vozidiel s vodíkovým pohonom na mnohých kontinentoch vrátane Európy ešte predtým, než sa začne v širokej miere využívať jednopalivový vodíkový spaľovací motor a technológie FCEV (elektromobily s palivovými článkami).

Technologický riaditeľ spoločnosti CMB.TECH – Roy Campe:

„Po 3 rokoch spolupráce som rád, že môžem oficiálne oznámiť partnerstvo medzi spoločnosťami Ford Trucks a CMB.TECH. Koncepcia, na ktorej sme pracovali, je jednoduchá a má potenciál na masové rozšírenie. K dispozícii máme nákladné vozidlá nášho partnera, ktoré dokážeme v každej dvojpalivovej dielni upraviť do troch dní. So spoločnosťou Ford Trucks sme pripravení ďalej expandovať po celej Európe a priniesť nízkouhlíkové, cenovo dostupné a robustné riešenie pre ťažkú nákladnú cestnú dopravu na dlhé vzdialenosti.“

Partnerstvo medzi spoločnosťami CMB.TECH a Ford Trucks predstavuje významný krok vpred, pokiaľ ide o vývoj vodíkovej technológie v odvetví výroby nákladných vozidiel. Vzhľadom na odborné skúsenosti oboch spoločností je cieľom tejto spolupráce prispieť k plneniu inovatívnych požiadaviek energetickej transformácie.

„My v spoločnosti Ford Trucks sme hrdí na to, že sme začali pracovať na jednopalivových vodíkových spaľovacích motoroch a vozidlách FCEV, a nedávno sme odhalili aj zapaľovanie nášho jednovalcového vodíkového spaľovacieho motora. Domnievame sa, že partnerstvo uzatvorené so spoločnosťou CMB.TECH na základe tohto dvojpalivového riešenia bude kľúčovým nástrojom aj pri našej ďalšej práci. Očakávame, že tieto pokroky pomôžu vo väčšej miere využívať vodíkové spaľovacie motory a vozidlá FCEV, čo povedie k udržateľnejšej budúcnosti pre nás všetkých vďaka vyššiemu dopytu po vodíku a presadzovaniu rýchlejšej ponuky týchto riešení,“ tvrdí Burak Hosgoren, riaditeľ medzinárodnej divízie spoločnosti Ford Trucks pre západnú Európu.

Toto partnerstvo je len prirodzeným ďalším krokom vzhľadom na úspešnú spoluprácu medzi spoločnosťami CMB.TECH a Ford v uplynulých dvoch desaťročiach. Takéto partnerstvo ponúka značný potenciál do budúcnosti a obe strany sú neochvejne presvedčené o tom, že povedie ešte k ďalším úspechom.

O spoločnostiach CMB a CMB.TECH

CMB (Compagnie Maritime Belge) je diverzifikovaná skupina zaoberajúca sa prepravou a čistými technológiami so sídlom v Antverpách v Belgicku. CMB vlastní a prevádzkuje 150 námorných plavidiel v oblasti prepravy suchého nákladu (Bocimar), kontajnerovej prepravy (Delphis), chemických tankerov (Bochem) a plavidiel na prepravu posádky (Windcat). CMB taktiež pôsobí v oblasti čistých technológií (CMB.TECH) a nehnuteľností (MCA Facilities, Maritime Campus Antwerp). CMB má pobočky v Japonsku, Namíbii, Singapure, Číne, Nemecku, Spojenom kráľovstve a Holandsku. Navštívte našu webovú lokalitu a sledujte nás na sieti LinkedIn.

CMB.TECH je spoločnosť zaoberajúca sa čistými technológiami, ktorá vyrába, vlastní, prevádzkuje a navrhuje veľké námorné a priemyselné aplikácie s vodíkovým a amoniakovým pohonom. CMB.TECH ponúka vodíkové a amoniakové palivo aj svojim zákazníkom a to buď prostredníctvom vlastnej výroby, alebo jeho obstarávaním od externých výrobcov. Navštívte našu webovú lokalitu a sledujte nás na sieti LinkedIn.

O spoločnosti Ford Trucks:

Ford Trucks, jediná značka ťažkých nákladných vozidiel spoločnosti Ford, vyrába široký sortiment vozidiel vrátane ťahačov návesov, stavebných vozidiel a dodávkových nákladných vozidiel s hmotnosťou nad 16 ton. Náš model F-MAX, ktorý v roku 2019 získal ocenenie „International Truck of the Year (IToY)“, si vyslúžil uznanie zo strany kritikov a zaznamenal veľký celosvetový dopyt. Medzinárodná produktová stratégia spoločnosti Ford Trucks je založená na overenej kvalite, odolnosti a úspornosti úžitkových vozidiel Ford a na prísľube najnižších celkových nákladov spojených s vlastníctvom. V spoločnosti Ford Trucks spájame viac ako polstoročie skúseností v oblasti konštrukcie a výroby so znalosťami vývoja produktov pre konkrétne trhy, ktoré využívame pri návrhu hlavných komponentov našich vozidiel vrátane úplne nových motorov. V súčasnosti pôsobíme v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v Spoločenstve nezávislých štátov a pokračujeme v rozširovaní našej medzinárodnej siete na 3 kontinentoch. Státisíce nákladných vozidiel po celom svete sa každý deň vydávajú na cestu s istotou, ktorú im poskytuje značka Ford. Ďalšie informácie o spoločnosti Ford Trucks a jej produktoch v celosvetovom meradle nájdete na lokalite www.fordtrucksglobal.com.

KONTAKT

V prípade záujmu o rozhovory, ďalšie informácie a/alebo dodatočné videozáznamy:
CMB.TECH
Katrien Hennin
Komunikačná a marketingová manažérka spoločnosti CMB
+32 499 39 34 70
Katrien.hennin@cmb.be

Ford Otosan
Gökçe Demirel
Vedúca pre podnikovú značku
gdemire3@ford.com.tr

Zdieľanie

TRUCK NEWS

Pôsobivé ciele

Svet sa mení rýchlejšie ako kedykoľvek predtým a naše potreby tiež. Spoločnosť Delta-Truck s.r.o. reagovala na túto situáciu mimoriadne flexibilne a predstavila službu Ford Trucks Rent. Na podrobnosti o tejto službe a o novom modeli…

Stabilné zázemie pre rozvoj

Kvôli čoraz výraznejšej medzinárodnej expanzii spoločností Delta-Truck Kft. a Viarent Kft. sa v záujme efektívnejšieho fungovania stala nevyhnutnou optimalizácia, štandardizácia a modernizácia obchodných procesov tejto skupiny firiem. Preto sa tieto dve spoločnosti dohodli so spoločnosťou…

Nenechajte si ujsť naše najlepšie ponuky

Prihláste sa na odber nášho newslettra a budeme vás informovať o našich akciách a novinkách.

Prejdite na prihlásenie na odber