Dostali sme pozvanie na podujatie spoločnosti BYD na Slovakia ring

Vďaka spoločnosti Delta-Truck sme na asfalte pretekárskej dráhy mohli sme testovať plne elektrické nákladné vozidlá spoločnosti BYD. Ako to vlastne je?

Publikovaný :

Vznikla zaujímavá situácia, v ktorej si mimoriadne dynamická spoločnosť BYD za svojho partnera na slovenskom trhu úžitkových vozidiel vybrala spoločnosť Delta-Truck s.r.o., miestnu dcérsku spoločnosť maďarskej spoločnosti Delta Truck Kft. Slávnostný podpis zmluvy sa uskutočnil 10. novembra na Slovakia ringu a pri tejto príležitosti sme mali možnosť vyskúšať dva menšie modely výrobcu, a to typy ETM6 a ETP3.

Pred testovacími jazdami však pán Isbrand Ho, výkonný riaditeľ spoločnosti BYD Europe zodpovedný za úžitkové vozidlá, predstavil čínsku spoločnosť, ktorá má v súčasnosti továrne na všetkých hlavných trhoch sveta vrátane Maďarska. Spoločnosť BYD bola založená v roku 1995 na výrobu batérií. V súčasnosti má viac ako 600 000 zamestnancov na celom svete, z toho 90 000 inžinierov. Pôvodný sortiment výrobkov sa tiež značne rozšíril a dnes je významným hráčom v odvetví elektrických vozidiel, ako aj v oblasti železníc, telekomunikácií a alternatívnej energie. O potenciáli spoločnosti v oblasti výskumu a vývoja svedčí skutočnosť, že každý týždeň patentový úrad prijme v priemere 75 jej vynálezov a inovácií.

Pozoruhodný je aj ich pokrok v automobilovom priemysle: v roku 2022 predali 1,86 milióna elektromobilov (osobných a úžitkových), čo je trikrát (!) viac ako v predchádzajúcom roku. Tento rok spoločnosť pokračuje podobným tempom a do konca októbra opustilo jej výrobné závody viac ako 2,37 milióna elektrických vozidiel. S celkovým počtom 5,7 milióna vyrobených kusov sa spoločnosť BYD stala svetovým výrobcom číslo jeden.

Už viac ako desať rokov vyrábajú úžitkové vozidlá a sortiment ich výrobkov siaha od dodávok až po ťažké nákladné vozidlá a luxusné autobusy, pričom zákazníkom dodali už viac ako 103 000 vozidiel. Spoločnosť Delta Truck s.r.o. Na Slovensku začne v novembri predávať tri produkty, z ktorých najmenší je dodávka ETP3, a práve o túto sa očakáva najväčší záujem. Zatiaľ sa môže objednávať v jednej veľkosti, v jednom prevedení, s nosnosťou 780 kilogramov, nákladovým priestorom 3,5 metra kubického a teoretickým zmiešaným dojazdom 233 kilometrov.

ETP3 bude používať rovnaké patentované, mimoriadne kompaktné batérie s vysokou hustotou energie ako osobné vozidlá spoločnosti. O jednu kategóriu vyššie sa predstavuje futuristicky vyzerajúci model ETM6 s dvoma rázvormi a flexibilnou karosériou s nosnosťou 3,64 – 3,81 tony. Dodáva sa s jedným balíkom akumulátorov a má dojazd 200 kilometrov, čo postačuje na rozvozy v meste.

Model ETH8 je najväčší v rámci sortimentu, takisto sa dodáva s dvoma rázvormi, a s nosnosťou 10 ton a dojazdom 250 kilometrov môže byť ekonomicky udržateľným základom pre komunálne a stavebné využitie. Skupina Delta, ktorá je v súčasnosti prítomná už v piatich krajinách, prirodzene využíva synergický efekt spolupráce. Súčasne so začatím predaja na Slovensku začala spoločnosť Viarent, člen skupiny, aj s prenájmom modelov BYD na maďarskom, slovenskom a českom trhu, samozrejme aj s vybudovaním servisného zázemia a celoštátnej pohotovostnej služby. Tešíme sa na prvé skúsenosti prevádzkovateľov a používateľov.

Zdieľanie

TRUCK NEWS

Pôsobivé ciele

Svet sa mení rýchlejšie ako kedykoľvek predtým a naše potreby tiež. Spoločnosť Delta-Truck s.r.o. reagovala na túto situáciu mimoriadne flexibilne a predstavila službu Ford Trucks Rent. Na podrobnosti o tejto službe a o novom modeli…

Stabilné zázemie pre rozvoj

Kvôli čoraz výraznejšej medzinárodnej expanzii spoločností Delta-Truck Kft. a Viarent Kft. sa v záujme efektívnejšieho fungovania stala nevyhnutnou optimalizácia, štandardizácia a modernizácia obchodných procesov tejto skupiny firiem. Preto sa tieto dve spoločnosti dohodli so spoločnosťou…

Nenechajte si ujsť naše najlepšie ponuky

Prihláste sa na odber nášho newslettra a budeme vás informovať o našich akciách a novinkách.

Prejdite na prihlásenie na odber