F-MAX je oficiálnym ťahačom FIA ETRC

Atraktívne súboje, adrenalín, napätie, no najmä fantastický motoristický zážitok. To sú preteky ťahačov FIA European Truck Racing Championship (ETRC). Teraz je ich súčasťou aj ťahač F-MAX.

Publikovaný :

F-MAX, držiteľ prestížneho medzinárodného ocenenia International Truck of the Year, sa stal oficiálnym ťahačom šampionátu FIA ETRC. Odštartoval prvé preteky sezóny v talianskom Misane a spolu s tímami navštívi všetky preteky sezóny 2019.

F-MAX vzbudil obrovský záujem a dopyt po ňom prekonal očakávania. Po spustení predaja v strednej a východnej Európe sa už pomaly pripravuje vstúpiť aj na trhy západnej Európy. Prvým krokom je jeho oficiálne partnerstvo so seriálom pretekov FIA ETRC, ktorý zavíta aj na západ európskeho kontinentu.

Súčasťou všetkých pretekov v sezóne 2019 budú dva ťahače F-MAX. Jeden sa ukáže pred každým z 32 závodov, ktoré sleduje celkovo až 400 000 divákov, kým druhý bude vystavený vo fanúšikovskej zóne, aby si ho mohli návštevníci pozrieť a posadiť sa doň.

Fanúšikovská zóna FIA ETRC je centrom všetkých sprievodných podujatí v rámci FIA ETRC a F-MAX tu bude vystavený v sekcii „náučná zábava“, spolu s ďalšími produktami FIA ETRC, lokálnymi organizátormi a partnermi.

„Priblížime sa k vodičom nákladných vozidiel v Európe a k nadšencom a fanúšikom pretekov ťahačov.“

Serhan Turfan, viceprezident Ford Trucks zdôraznil, že ako medzinárodný výrobca nákladných vozidiel prispieva Ford Trucks do motoršportu cez svoju platformu ´Powered by Ford Trucks´: „S ´Powered by Ford Trucks´, Ford Trucks v súčasnosti podporuje tímy Ford pôsobiace v popredných medzinárodných motoršportových súťažiach ako sú Ford Chip Ganassi Racing v pretekoch FIA WEC alebo M-Sport vo WRC. V nadväznosti na medzinárodný úspech nášho ťahača F-MAX sme teraz nesmierne hrdí, že môžeme spolupracovať s FIA ETRC a byť súčasťou FIA ETRC 2019, keďže sme čoraz bližšie k našim plánom vstúpiť na trhy západnej Európy. Je to pre nás veľká pocta viesť každý pretek s Ford Trucks F-MAX, víťazom medzinárodného ocenenia International Truck of the Year. FIA ETRC nám dáva skvelú príležitosť predstaviť F-MAX nadšencom pretekov ťahačov v Európe. Toto partnerstvo bude dôležitým krokom k osloveniu vodičov nákladných vozidiel a nadšencov pretekov ťahačov v západnej Európe.“

Riaditeľ European Truck Racing Association (ETRA) Georg Fuchs, k tomu povedal: „Vrelo sme uvítali Ford Trucks v paddocku, ktorý je priateľským a zároveň aj obchodným prostredím. Základ spolupráce je postavený na obojstrannom pochopení toho, že chceme ukázať zaujímavý mix športovo, priemyselne a technicky zaujímavých produktov a osloviť súčasných aj budúcich podporovateľov. Preto sme nadšení, že je značka Ford Trucks našim novým partnerom, novou značkou a novou súčasťou šampionátu. Pozývame všetkých fanúšikov značky Ford Trucks, aby v roku 2019 lepšie spoznali FIA ETRC. Očakávame, že to bude najväčší a najlepší rok, v športe aj v odvetví.“

Zdieľanie

TRUCK NEWS

V rukách odborníkov

Od februára tohto roku už aj na Slovensku zastupuje výrobcu návesov Kögel, ako importér, spoločnosť Delta-Truck. Skupina firiem, ktorá má na území Maďarska s touto značkou už takmer dvadsaťročné skúsenosti, chce zabezpečiť poprednú pozíciu značky…

Pomáhať je radosť

Už viac ako päť rokov skupina firiem Delta-Truck a VIARENT aktívne a pravidelne podporuje Nadáciu Smelý tábor (Bátor Tábor Alapítvány). Konateľ Péter Stefkó nám povedal, prečo považuje charitu za dôležitú.

Charitatívne Vianoce

Aj tento rok pokračovala skupina firiem Delta-Truck/VIARENT vo svojom tradičnom programe sociálnej zodpovednosti. Tentokrát sme poskytli vecné a finančné dary v hodnote 2000 EUR maďarskej Charitatívnej organizácii Ochrana, ktorá pomáha zraniteľným sociálnym skupinám.

Nenechajte si ujsť naše najlepšie ponuky

Prihláste sa na odber nášho newslettra a budeme vás informovať o našich akciách a novinkách.

Prejdite na prihlásenie na odber