Flotila VIARENT ešte ekologickejšia

Nič nedokazuje záväzok spoločnosti Via Bérautó Kft. (VIARENT) ku trvalej udržateľnosti lepšie, ako skutočnosť, že sa v jej flotile objavil nový typ čisto elektrického ľahkého úžitkového vozidla. Od 1. septembra tohto roku si zákazníci môžu prenajať dodávky MAN eTGE s kompletnou škálou prémiových služieb, ako pri naftových ľahkých úžitkových vozidlách.

Publikovaný :

Ponuka spoločnosti Via Bérautó Kft. (VIARENT) sa na jar rozšírila o dva elektrické automobily Volkswagen Golf. Teraz ich doplnila oveľa väčšia elektrická dodávka MAN eTGE. Je ideálna pre mestskú distribúciu a kuriérske služby ako zástupca väčšej kategórie. Zákazníci si môžu prenajať dodávku s logom leva od jedného dňa až na 36 mesiacov. To je vynikajúca príležitosť vyskúšať a otestovať si vozidlo pred významnejšou investíciou. Takto môžu partneri získať veľmi užitočné skúsenosti s tým, ako integrovať vozidlo s alternatívnym pohonom  do svojej prevádzky bez veľkého rizika či záväzku.

Prenájom dodávok

Dostatočne priestranný a silný

MAN eTGE je v súčasnosti vyrábaný iba vo verzii L3H3, teda ako 5,99 metra dlhá a 2,59 metra vysoká uzavretá dodávka s objemom 10,7 kubických metrov. Na základe analýzy tisícok profilov európskych zákazníkov označili odborníci výrobcu túto verziu ako ideálnu. Dodávka s celkovou hmotnosťou 3,5 tony má s vodičom užitočné zaťaženie jednu tonu. Jeho prednú nápravu poháňa synchrónny motor s maximálnym výkonom sto kilowattov (136 koní) a s maximálnym krútiacim momentom 290 newtonmetrov prostredníctvom prevodovky s plynulo meniteľnými prevodmi. To zabezpečuje veľmi slušné jazdné vlastnosti. Pre priaznivý dojazd je rýchlosť vozidla obmedzená výrobcom na deväťdesiat kilometrov za hodinu.

Akcieschopné parametre

Elektrické ľahké úžitkové vozidlo TGE môže prejsť 173 kilometrov podľa normy NEDC, resp. 114 kilometrov podľa cyklu WLTP, čo väčšinou stačí na jeden deň v mestskej prevádzke. Jeho lítium-iónovú batériu s kapacitou 35,8 kilowatthodiny, ktorá sa nachádza pod podlahou nákladného priestoru, je možné nabiť za 45 minút pomocou rýchlonabíjačky s výkonom 40 kilowatt DC, za 5,3 hodiny pomocou sieťovej nabíjačky s výkonom 7,2 kilowatt alebo za 17 hodín z bežného sieťového napájania. Vďaka rýchlemu nabíjaniu sa dá denný dojazd počas dlhšej nakládky alebo obednej prestávky takmer zdvojnásobiť. Podľa továrenských údajov je spotreba energie „leva“ na elektrický pohon 21,5 kilowatthodín na sto kilometrov pri plnom zaťažení v zmiešanom jazdnom cykle, čo sa odrazí na veľmi priaznivých prevádzkových nákladoch. Okrem toho ponúka MAN eTGE množstvo ďalších výhod. Jednoduchú a pohodlnú manipuláciu, tichú prevádzku takmer bez vibrácií, bohatú komfortnú a bezpečnostnú výbavu,  nulové emisie a v neposlednom rade dôraz na zodpovedný environmentálny imidž spoločnosti a pokročilé zmýšľanie. Už len kvôli poslednému spomenutému sa perfektne hodí do vozového parku Via Bérautó Kft.

Takéto typy vozidiel, samozrejme, plánujeme v blízkej budúcnosti integrovať aj v našej dcérskej spoločnosti na Slovensku, Delta-Truck s.r.o.

Zdieľanie

TRUCK NEWS

V rukách odborníkov

Od februára tohto roku už aj na Slovensku zastupuje výrobcu návesov Kögel, ako importér, spoločnosť Delta-Truck. Skupina firiem, ktorá má na území Maďarska s touto značkou už takmer dvadsaťročné skúsenosti, chce zabezpečiť poprednú pozíciu značky…

Pomáhať je radosť

Už viac ako päť rokov skupina firiem Delta-Truck a VIARENT aktívne a pravidelne podporuje Nadáciu Smelý tábor (Bátor Tábor Alapítvány). Konateľ Péter Stefkó nám povedal, prečo považuje charitu za dôležitú.

Charitatívne Vianoce

Aj tento rok pokračovala skupina firiem Delta-Truck/VIARENT vo svojom tradičnom programe sociálnej zodpovednosti. Tentokrát sme poskytli vecné a finančné dary v hodnote 2000 EUR maďarskej Charitatívnej organizácii Ochrana, ktorá pomáha zraniteľným sociálnym skupinám.

Nenechajte si ujsť naše najlepšie ponuky

Prihláste sa na odber nášho newslettra a budeme vás informovať o našich akciách a novinkách.

Prejdite na prihlásenie na odber