Ford Trucks obstál v skúške u Polčin Transport

Ťahač F-MAX absolvoval ďalšiu náročnú skúšku. Na tri týždne sa stal súčasťou modernej flotily dopravnej spoločnosti Polčin Transport, s.r.o.

Publikovaný :

Značka Ford Trucks trpezlivo buduje svoje zázemie, v súčasnosti už však svojich nových zákazníkov oslovuje nielen marketingom. Ťahače F-MAX skúšajú samotní prepravcovia, ktorí ho nasadzujú do ostrej prevádzky.

Priamy súboj s najlepšími

Rovnako  tomu bolo aj v prípade Polčin Transport, s.r.o. Dopravná spoločnosť Petra Polčina a jeho synov má v súčasnosti flotilu viac ako 50 vozidiel, z čoho 27 tvoria nové vozidlá Scania. F-MAX sa tak dostal do prostredia, kde je náročné obstáť a presvedčiť.

Takmer mesiac testovania

„Skúšali sme ho tri týždne a za ten čas sme na ňom absolvovali 12 000 km,“ hovorí majiteľ firmy, Peter Polčin. „Testovali sme ho dôkladne. Spotrebu sme merali s uzamknutou nádržou, do ktorej vodič nemal prístup, auto sme mali aj na dielni, detailne sme si ho pozreli,“ približuje detailný priebeh testovania pán Polčin.

Z výsledkov bol sám pozitívne prekvapený. „Zaujala ma konštrukcia podvozku aj komfort v kabíne. Pohodlie šoféra je bez problémov porovnateľné s prémiovými značkami. Som pozitívne prekvapený, že aj prevodovka Traxon reaguje výborne, pekne vyraďuje do neutrálu. Rovnakú prevodovku máme v ťahačoch inej značky a tam nepracuje tak kvalitne ako vo Forde. Sám som na ňom absolvoval zhruba 400 km a mne sa F-MAX páči. Išiel som s prázdnym chladiarenským návesom, ale auto sa správalo veľmi dobre, až ma to milo prekvapuje, že v našich končinách pomerne neznáma značka dokázala auto takto dobre vyladiť. Skvelá práca. Ford Trucks je veľkou konkurenciou pre ostatné značky,“ hodnotí Peter Polčin.

Náročná prevádzka

Skúška bola pre F-MAX o to náročnejšia, že firma Polčin Transport, s,r,o, zabezpečuje distribúciu pre veľké obchodné reťazce a súpravy tak jazdia s chladiarenskými návesmi. „Jazdíme iba Slovensko, ale naša prevádzka je veľmi náročná, náročnejšia ako v medzinárodnej preprave. Naše autá stále cúvajú, radia, je to ťažká prevádzka. Prevodovku aj diferenciál sme si odskúšali a obstáli, motor vyrábajú už niekoľko rokov. O to viac sme s výsledkami skúšky spokojní.“

Pochvala od vodičov

Podľa jeho slov je dôležité tiež to, že slová chvály dostal F-MAX aj od samotných vodičov, ktorí s ním jazdili. „Musíme počúvať aj šoférov, radíme sa aj s nimi. Majú do toho čo povedať,“ vyzdvihuje úlohu svojich vodičov Peter Polčin. Je rád, že podobný názor ako on, mali aj oni. „Chvália ho, nevytýkajú mu nič. Napríklad ich potešila posteľ, spí sa na nej veľmi dobre, dokonca lepšie ako v niektorých iných značkách. Rovnako ocenili F-MAX aj za to, aký je tichý, niektorí ho považujú za najtichší ťahač.“

Keďže dopravné úlohy jeho firmy sú špecifické, vodiči denne často nastupujú, vystupujú a vykladajú tovar a  preto je dôležité, aby mali spoľahlivé no zároveň pohodlné auto. „Aj v tomto F-MAX spĺňa naše požiadavky. Je to jednoduché auto, dobré auto s dobrou výbavou, ktoré nám vyhovuje,“ hovorí.

Servisná sieť je pripravená

Nebojí sa ani servisnej siete, ktorá je pre potreby jeho firmy postačujúca. „Jazdíme po celom Slovensku a Ford Trucks má servisy všade tam, kde aj ostatné značky, v tomto smere nemáme čo riešiť. Zvlášť s tým, čo ponúkajú,“ poukazuje Peter Polčin na trojročnú plnú garanciu, ktorú značka poskytuje.

Rodinná spolupráca

Polčin Transport, s.r.o. je rodinnou firmou, ktorá má bohatú históriu. „V doprave pracujem od roku 1992, takže si dovolím povedať, že poznám každé auto minimálne ako mechanik. Každé auto ktoré kupujeme musí ísť na jamu, všetko detailne pozrieme,“ opisuje Peter Polčin.

Firmu riadi spoločne so svojimi synmi. „Pracujeme vo firme spolu s dvomi synátormi. Fungujeme tak, že sa vždy musíme na veciach všetci zhodnúť, kým sa rozhodneme. Pri ťahači F-MAX sú všetky tri hlasy za,“ dodáva.

Pribudne F-MAX do flotily?

Naskytá sa teda otázka, či nový F-MAX rozšíri flotilu rodinnej firmy? Zo slov Petra Polčina je zrejmé, že počas troch týždňov zaujal. „Boli sme s ním všetci veľmi spokojní, aj my aj vodiči. Teraz sa budeme s Fordom rozprávať o podmienkach a uvidíme k čomu sa dopracujeme, ale ak mám zhodnotiť auto, dávam mu veľmi dobré hodnotenie.“

Zdieľanie

TRUCK NEWS

NECHOĎTE SI PRE TROFEJE!

Žiaľ, aj v našej krajine sa s kýmkoľvek môže ľahko stať, že svojou dodávkou alebo nákladným autom zrazí väčšiu divú zver, zvyčajne srnku, jeleňa alebo diviaka. Takéto nehody sú pre zviera zvyčajne smrteľné, spôsobujú značné…

ZAŽEŇTE STRACH Z PORUCHY VOZIDLA!

Na súčasnom ostro konkurenčnom trhu s dodávkami práve včas (just-in-time) a vysokými pokutami za meškanie sú neočakávané prestoje jedným z najväčších nepriateľov dopravcov, napríklad v dôsledku technickej poruchy. Odborníci spoločnosti Volvo Trucks zozbierali osem najčastejších…

V BEZPEČÍ AJ NA ŠMYKĽAVEJ CESTE

Koncom tohto týždňa prichádza jeseň, čo znamená, že v nasledujúcich týždňoch budeme musieť jazdiť v daždi a na mokrých cestách čoraz častejšie. V novembri sa môžu vyskytnúť zľadovatené cesty v dôsledku ranných mrazov, po ktorých…

Nenechajte si ujsť naše najlepšie ponuky

Prihláste sa na odber nášho newslettra a budeme vás informovať o našich akciách a novinkách.

Prejdite na prihlásenie na odber