Velikán: Nový Ford F-Max

Keď v marci minulého roka vstupovala značka Ford Trucks na slovenský trh, stanovila si odvážne ciele, a hneď od začiatku na nich usilovne pracovala. K rozvoju a posilneniu jej pozície na našom trhu jej teraz výrazne pomôže aj úspech, ktorý zaznamenal ťahač Ford F-MAX.
Ten sa stal víťazom prestížneho ocenenia International Truck of the Year 2019, ktoré udeľuje 23-členná porota odborných žurnalistov, zastupujúcich popredné európske magazíny o doprave. F-MAX porazil zdatných konkurentov a stal sa jasným víťazom.

Publikovaný :

Moderný dizajn

Nový kamión má prepracovaný exteriér, ktorý kombinuje pútavý vzhľad s výbornou funkčnosťou. Príkladom sú napríklad osvetlené široké nástupné schodíky do kabíny, ľahko dostupný sklápateľný predný schodík, ktorý umožňuje jednoduchý prístup k čelnému sklu, vyhrievané spätné zrkadlá navrhnuté pre najlepšiu viditeľnosť alebo charakteristický podpis, ktorý vozidlu dodávajú predné svetlomety s LED denným svietením a prisvecovaním do strán (ako súčasť štandardnej výbavy). Súčasťou voliteľnej výbavy sú aj LED svetlomety pre bežné svietenie. Zvonku sa vodič ľahko dostane aj k odkladacím priestorom, cez široké dvierka otvárajúce sa do 90° uhla. Celá kabína bola navrhnutá tak, aby mala minimálny odpor vzduchu a jeho prúdenie bolo optimalizované pomocou spojlerov, čo prispieva k nižšej spotrebe paliva.

Kancelária snov

Spoznávať svet ako profesionálny vodič je náročné, no krásne povolanie. Čo najviac zjednodušiť a uľahčiť život vodiča sa snaží aj kabína nového modelu F-MAX. Rovná podlaha, výška 2 160 mm od podlahy po strop či široké sklápateľné lôžko spríjemňujú život na cestách. Dôraz na ergonómiu je ale cítiť aj za volantom. Efektívne navrhnutá palubná doska má uložené všetky ovládacie prvky v dosahu vodiča a cez moderný 7,2-palcový dotykový displej ľahko ovládate multimediálny systém či svoj smartfón pripojený cez AppleCarPlay.

Veľmi dôležitým prvkom sú asistenčné systémy zaručujúce najvyššiu bezpečnosť. Asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu (LDWS), adaptívny tempomat (ACC), automatický systém núdzového brzdenia (AEBS), elektronický asistent stability (ESP), obmedzovač rýchlosti či asistent rozjazdu do kopca sú pomocníci, ktorí nielen uľahčujú prácu, no najmä chránia to najcennejšie – ľudský život.

Z minima vyťaží maximum

Pod novým dizajnom kabíny sa ukrýva aj nový motor – Ecotorque E6. S výkonom 500 k a krútiacim momentom 2 500 Nm je pripravený na každú pracovnú úlohu. Svoje schopnosti dokáže prispôsobovať podľa zvoleného jazdného režimu – Eco alebo Power Mode. Aj motorová brzda disponuje poriadnou brzdnou silou – 400 kW. Motor je ohľaduplný k životnému prostrediu a spĺňa emisnú normu Euro 6D. Jeho najsilnejšou charakteristikou je ale nízka spotreba paliva.

Okrem motora k nej prispieva aj systém MaxCruise, ktorý podľa dát z GPS pozná topografiu terénu pred vozidlom a dokáže prispôsobiť výkon motora a rýchlosť vozidla tak, aby bola dosiahnutá minimálna spotreba. Za tú je do značnej miery zodpovedný vodič, preto je F-MAX vybavený aj systémom Drive Assist, ktorý na základe sledovaných parametrov vyhodnocuje jeho jazdný štýl a poskytuje mu užitočné rady, ako môže znižovať spotrebu paliva na svojom trucku.

Majitelia a dispečeri dokážu dáta o vozidlách sledovať pomocou FMS systému ConnectTruck, ktorý okrem údajov poskytuje aj informácie o diaľkovej diagnostike a zaručuje tým, že vozidlo zarába peniaze na ceste, a netrávi zbytočný čas v servise. FMS jednotka je inštalovaná už z výroby, takže nie je potrebný žiadny ďalší hardvér. FMS systém sa iba spustí na základe požiadavky zákazníka a správa vozového parku je tak maličkosťou. Efektívne navrhnuté servisné zmluvy a servisné intervaly spolu s jednoduchou dostupnosťou náhradných dielov len podčiarkujú to, že F-MAX je vynikajúco pripravený podporiť vaše podnikanie.

Ak máte záujem o nákladné vozidlo Ford Trucks, leasing nákladných vozidiel, prenájom ťahačov či viac informácií o modelových radoch Ford Trucks, kontaktujte našich obchodných zástupcov alebo kliknite na náš web.

Zdieľanie

TRUCK NEWS

Pôsobivé ciele

Svet sa mení rýchlejšie ako kedykoľvek predtým a naše potreby tiež. Spoločnosť Delta-Truck s.r.o. reagovala na túto situáciu mimoriadne flexibilne a predstavila službu Ford Trucks Rent. Na podrobnosti o tejto službe a o novom modeli…

Stabilné zázemie pre rozvoj

Kvôli čoraz výraznejšej medzinárodnej expanzii spoločností Delta-Truck Kft. a Viarent Kft. sa v záujme efektívnejšieho fungovania stala nevyhnutnou optimalizácia, štandardizácia a modernizácia obchodných procesov tejto skupiny firiem. Preto sa tieto dve spoločnosti dohodli so spoločnosťou…

Nenechajte si ujsť naše najlepšie ponuky

Prihláste sa na odber nášho newslettra a budeme vás informovať o našich akciách a novinkách.

Prejdite na prihlásenie na odber