Spoločnosť Ford Trucks v rámci rozširovania svojej pôsobnosti v západnej Európe vstupuje na rakúsky trh

Po úspešnom dokončení rozširovania svojej distribučnej siete vo východnej a strednej Európe a rozbehnutí činnosti distribútorov v západnej Európe, konkrétne v Belgicku, Nemecku a Francúzsku, teraz spoločnosť Ford Trucks v rámci svojho strategického plánu rastu naprieč kontinentom vstúpila na rakúsky trh, ktorý je pre ňu z pohľadu ťažkých nákladných vozidiel kľúčový.

Publikovaný :

Značka Ford Trucks predstavuje kombináciu vyše 60-ročnej histórie a odborných skúseností vo výrobe nákladných vozidiel s možnosťami vývoja produktov. Po rýchlom rozbehnutí distribúcie v západnej Európe spoločnosť Ford Trucks pokračuje druhou fázou svojej expanzie. V rámci skupiny Ford sa ako jediná venuje ťažkým nákladným vozidlám. Popularitu v Európe jej priniesol najmä model F-MAX, ktorý vyhral ocenenie International Truck of the Year 2019. Nadväzuje tak na úspechy svojich distribútorov v Španielsku, Portugalsku, Taliansku, Belgicku a Luxembursku a najnovšie aj na najväčších európskych trhoch v Nemecku a Francúzsku, kde pôsobí od minulého roku. Spoločnosť Ford Trucks oznámila, že za svojho oficiálneho distribútora v Rakúsku vymenovala spoločnosť F-Trucks Austria GmbH.

Model F-MAX predstavuje v kategórii ťažkých nákladných vozidiel veľmi silného konkurenta v celosvetovom meradle a na rakúsky trh prichádza ako víťaz prestížneho ocenenia International Truck of the Year 2019, ktoré mu udelila porota zložená z odborných novinárov na medzinárodnom autosalóne IAA v Hannoveri v roku 2019.

Viceprezident spoločnosti Ford Trucks Serhan Turfan v tejto súvislosti uviedol, že „ako inovatívna značka, ktorej cieľom je „byť spoločníkom na cestách“, ktorý sa stará o zákazníkov a zabezpečuje prosperitu ich podnikania“, spoločnosť Ford Trucks predstavila nové služby s dosahom na globálny trh. Ani celosvetová pandémia nezabránila spoločnosti Ford Trucks v rozširovaní jej pôsobenia na ďalšie kľúčové trhy v rámci jej globálnej expanzie:

„Stavajúc na úspechoch, ktoré dosahujeme na trhoch, kde už pôsobíme, je našou prioritou rozšíriť pôsobenie značky Ford Trucks v Európe pomocou bohatej ponuky produktov, spoľahlivej siete predajcov a odborných servisov. Naším cieľom je vytvárať hodnoty pomocou najefektívnejších prepravných riešení a našej silnej pozície z pohľadu „celkových nákladov na vlastníctvo“. Myslíme si, že s touto stratégiou uspejeme aj na rakúskom trhu, ktorý je jedným z kľúčových v rámci našich rastových plánov v západnej Európe. Do roku 2024 chceme v expanzii pokračovať rovnakým tempom aj v krajinách severnej Európy. Naším cieľom je do roku 2025 rozšíriť pôsobenie na 55 trhov. Veľmi nás teší nadviazanie partnerstva so spoločnosťami KLV Rent a Hama Austria, ktoré s nami budú spolupracovať pri uvádzaní prvých vozidiel na trh. Som presvedčený, že F-Trucks Austria GmbH bude našu značku rakúskym zákazníkom prezentovať v tom najlepšom svetle.“

Zameranie na celú Európu

Turfan dodal, že pokrytie viacerých európskych trhov významne prispeje ku globálnej expanzii značky Ford Trucks: „V Rakúsku, ako križovatke najdôležitejších dopravných tepien v EÚ, vidíme pre značku Ford Trucks obrovské príležitosti. Rozširovanie naprieč Európou má zásadný význam pre naše stratégie rastu, a preto v ňom budeme pokračovať aj naďalej.“

Ford Trucks kráča v ústrety udržateľnej budúcnosti v segmente ťažkých nákladných vozidiel

Značka Ford Trucks sa v Európe usiluje byť lídrom v oblasti udržateľných dopravných technológií budúcnosti a pracuje na tom, aby v tejto oblasti dosiahla celosvetový úspech. V súvislosti s týmito snahami sa značka Ford Trucks stala jedným zo siedmich vedúcich výrobcov ťažkých nákladných automobilov, ktorí podpísali spoločné vyhlásenie „ Heavy Vehicle Roadmap“ Združenia európskych výrobcov automobilov (ACEA) o prechode k bezemisnej cestnej nákladnej doprave. Podpísanie tohto spoločného vyhlásenia potvrdzuje záväzok značky Ford Truck dosiahnuť nulové emisie vo výrobe ťažkých nákladných vozidiel do roku 2040. V súlade s Európskou zelenou dohodou a globálnymi cieľmi spoločnosti Ford v oblasti udržateľnosti značka Ford Trucks predstavila svoje prvé 100 % elektrické nákladné vozidlo a oznámila, že do roku 2030 bude v Európe predávať 50 % vozidiel s nulovými emisiami.

O spoločnosti Ford Trucks:

Spoločnosť Ford Trucks je jedným z najväčších medzinárodných výrobcov nákladných vozidiel na svete. Vyrábame široký sortiment vozidiel vrátane ťahačov návesov, stavebných vozidiel a dodávkových nákladných vozidiel s hmotnosťou nad 16 ton. Náš model F-MAX, ktorý v roku 2019 získal ocenenie „International Truck of the Year“, si vybudoval skvelú povesť a je po ňom vysoký dopyt po celom svete. Medzinárodná produktová stratégia spoločnosti Ford Trucks je založená na overenej kvalite, odolnosti a úspornosti úžitkových vozidiel Ford a prísľube najnižších celkových nákladov spojených s vlastníctvom. V spoločnosti Ford Trucks spájame viac ako polstoročie skúseností v oblasti konštrukcie a výroby so znalosťami vývoja produktov pre konkrétne trhy, ktoré využívame pri návrhu hlavných komponentov našich vozidiel vrátane úplne nových motorov. V súčasnosti pôsobíme v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v Spoločenstve nezávislých štátov a pokračujeme v rozširovaní našej medzinárodnej siete na 3 kontinentoch. Stovky tisíc nákladných vozidiel po celom svete sa každý deň vydávajú na cestu s istotou, ktorú poskytuje značka Ford. Ďalšie informácie o spoločnosti Ford Trucks a jej produktoch v celosvetovom meradle nájdete na lokalite www.fordtrucks.sk.

Zdieľanie

TRUCK NEWS

Pôsobivé ciele

Svet sa mení rýchlejšie ako kedykoľvek predtým a naše potreby tiež. Spoločnosť Delta-Truck s.r.o. reagovala na túto situáciu mimoriadne flexibilne a predstavila službu Ford Trucks Rent. Na podrobnosti o tejto službe a o novom modeli…

Stabilné zázemie pre rozvoj

Kvôli čoraz výraznejšej medzinárodnej expanzii spoločností Delta-Truck Kft. a Viarent Kft. sa v záujme efektívnejšieho fungovania stala nevyhnutnou optimalizácia, štandardizácia a modernizácia obchodných procesov tejto skupiny firiem. Preto sa tieto dve spoločnosti dohodli so spoločnosťou…

Nenechajte si ujsť naše najlepšie ponuky

Prihláste sa na odber nášho newslettra a budeme vás informovať o našich akciách a novinkách.

Prejdite na prihlásenie na odber