Spoločnosť Ford Trucks vyvinie prvý model F-MAX poháňaný palivovými článkami

Spoločnosť Ford Trucks zrýchľuje úsilie o dosiahnutie nulových emisií začlenením spoločnosti Ballard Power Systems medzi svojich strategických partnerov na dodávku a vývoj palivových článkov. Táto spolupráca je rozhodujúcim aspektom projektu ZEFES iniciovaného Európskou úniou v rámci programu Horizont Európa. Spoločnosť Ford Trucks si prostredníctvom tejto inovatívnej spolupráce kladie za cieľ vytvoriť svoje prvé vozidlo F-MAX poháňané palivovými článkami (FCEV).

Publikovaný :

Globálna značka ťažkých úžitkových vozidiel Ford Trucks nadviazala partnerstvo so spoločnosťou Ballard Power Systems s cieľom vyvinúť model F-MAX poháňaný palivovými článkami (FCEV) ako súčasť projektu EÚ ZEFES (ekosystém nákladnej dopravy s nulovými emisiami) v rámci programu Horizont Európa, čo predstavuje projekt logistiky s nulovými emisiami, na ktorom sa spoločnosť Ford podieľa s víziou hľadania budúcich riešení v oblasti dopravy. Spoločnosť Ford Trucks bude v rámci tohto projektu spolupracovať so spoločnosťou Ballard v oblasti dodávok a vývoja palivových článkov.

Spoločnosť Ballard Power Systems so sídlom v Kanade a spoločnosť Ford Trucks podpísali vyhlásenie o zámere, ktoré obsahuje úvodnú objednávku na nákup dvoch motorov FCmove™-XD 120 kW poháňaných palivovými článkami, ktorých dodávka je plánovaná v roku 2023.

Spoločnosť Ford Trucks je na čele vývoja udržateľných technológií

Spoločnosť Ford Trucks plánuje vyvíjať a vyrábať model F-MAX poháňaný palivovými článkami v Turecku. F-MAX bude predstavovať prvé vozidlo spoločnosti Ford Trucks poháňané palivovými článkami a očakáva sa, že sa jeho prvé demonštračné jazdy na európskom koridore Ten-T začnú v roku 2025, čo je v súlade s cieľmi projektu ZEFES.

Spoločnosť Ford Trucks v súčasnosti po prvýkrát testuje spaľovanie vodíka vo vlastnom jednovalcovom výskumnom motore pre ťažké úžitkové vozidlá. V tejto súvislosti sa jej úspešne podarilo zvládnuť úvodné spustenie a zapaľovanie motora. Spoločnosť Ford Trucks je aj naďalej odhodlaná pokračovať vo vývoji motorov s cieľom dosiahnuť nulové emisie.

Model F-MAX, ktorý celý vyvinuli a vyrobili technici spoločnosti Ford Trucks, sa pozoruhodne presadil na medzinárodných trhoch tým, že získal ocenenie „International Truck of the Year“ za rok 2019, čo je jedno z najprestížnejších svetových ocenení pre úžitkové vozidlá.

V rámci plánu Generation F je spoločnosť Ford Trucks na čele významnej transformácie v oblasti ťažkých úžitkových vozidiel založenej na zavádzaní bezemisných, pripojených a autonómnych technológií. Spoločnosť prijala záväzok dosiahnuť nulové emisie vo výrobe ťažkých úžitkových vozidiel do roku 2040 s cieľom bojovať proti vplyvom zmeny klímy. Ako potvrdenie tohto záväzku spoločnosť Ford predstavila svoje 100 % elektrické nákladné vozidlo na veľtrhu dopravy IAA, ktorý sa konal v septembri 2022 v Hannoveri.

Projekt ZEFES je financovaný Európskou úniou. Vyjadrené názory a stanoviská sú však len názormi a stanoviskami autora (autorov) a nemusia nevyhnutne odrážať stanoviská a názory Európskej únie alebo Európskej komisie. Európska únia ani udeľujúci orgán za ne nenesú zodpovednosť.

 

 

 

 

 

 

 

WebsiteLinkedInTwitter

Zdieľanie

TRUCK NEWS

NECHOĎTE SI PRE TROFEJE!

Žiaľ, aj v našej krajine sa s kýmkoľvek môže ľahko stať, že svojou dodávkou alebo nákladným autom zrazí väčšiu divú zver, zvyčajne srnku, jeleňa alebo diviaka. Takéto nehody sú pre zviera zvyčajne smrteľné, spôsobujú značné…

ZAŽEŇTE STRACH Z PORUCHY VOZIDLA!

Na súčasnom ostro konkurenčnom trhu s dodávkami práve včas (just-in-time) a vysokými pokutami za meškanie sú neočakávané prestoje jedným z najväčších nepriateľov dopravcov, napríklad v dôsledku technickej poruchy. Odborníci spoločnosti Volvo Trucks zozbierali osem najčastejších…

V BEZPEČÍ AJ NA ŠMYKĽAVEJ CESTE

Koncom tohto týždňa prichádza jeseň, čo znamená, že v nasledujúcich týždňoch budeme musieť jazdiť v daždi a na mokrých cestách čoraz častejšie. V novembri sa môžu vyskytnúť zľadovatené cesty v dôsledku ranných mrazov, po ktorých…

Nenechajte si ujsť naše najlepšie ponuky

Prihláste sa na odber nášho newslettra a budeme vás informovať o našich akciách a novinkách.

Prejdite na prihlásenie na odber