Systém prenájmu nám funguje

Spoločnosť Burundi zabezpečuje a prepravuje stavebné materiály ako štrkopiesky, ťažený a drvený kameň či betónové zmesi. Vo svojej flotile využíva nielen vlastné, ale aj prenajaté vozidlá, na skúsenosti so zapožičiavaním sme sa pýtali Vojtecha Kaňku, konateľa spoločnosti.

Publikovaný :


Prečo ste sa rozhodli pre prenájom, čo vám prináša?

Stalo sa nám, že priamo v sezóne sme rýchlo potrebovali vozidlo, aby sme zabezpečili zvýšené požiadavky na kapacity. Ak by sme túto potrebu riešili objednávkou hociktorej značky, museli by sme čakať na vozidlo minimálne dva-tri mesiace, ak nie viac. Spoločnosť Delta Truck nám cez službu Viarent ponúkla vozidlo okamžite a povedali sme si, že tento spôsob vyskúšame. Nájom má svoje veľké výhody, viete si prerátať dopredu náklady na vozidlo, v cene na mesiac sú zahrnuté všetky náklady na auto ako napríklad poistenie, cestná daň, servis, STK, EK, tachografy… V našom prípade by som len doplnil, že my sme si z hľadiska segmentu, kde pôsobíme, do prenájmu nedali pneumatiky, tie si riešime sami, ale aj tie sa pokrývajú v nájme.

Koľko vozidiel si prenajímate, akú máte stratégiu?

Časť vozidiel máme vo svojom vlastníctve, pričom pod prenájmom je asi štvrtina nášho autoparku. Okrem krátkodobého prenájmu, využívame aj finančný, aj operatívny lízing. Celú flotilu by som určite do nájmu nedával, ale po skúsenostiach s Delta Truckom môžem povedať, že prenájmu sa netreba obávať.

V súčasnosti si prenajímame prostredníctvom spoločnosti Delta Truck celkovo osem ťahačov a jeden náves s posuvnou podlahou. Zanedlho nám cez Viarent pribudne druhý náves s posuvnou podlahou. Niektoré vozidlá si prenajímame na dva roky, tu je samozrejme nižšia splátka, ako pri kratšie trvajúcom prenájme, niektoré zasa v sezóne máme zapožičané zvyčajne na pol roka.

Čo vás presvedčilo na spoluprácu s Delta Truck?

Každé rokovania sú náročné, najmä ak ide o peniaze. Predstavy sa môžu líšiť, ale dôležité je nájsť prijateľné riešenie pre obe strany. S obchodným zástupcom spoločnosti sme našli spoločnú reč aj pre ich prozákaznícky prístup. Jedna vec je nakoniec samotná cena, druhá služba, ktorú k nej máte. Prenajímateľ vozidiel je maximálne spoľahlivý, flexibilný. Plní, čo sľúbi a s vozidlami nemáme žiadny problém, systém funguje – čo je pre nás hlavné.

Uvediete nám niektoré skúsenosti z praktického využívania služby?

Za veľkú výhodu považujem, že ak sa niečo na vozidle pokazí a je v servise, spoločnosť ponúka možnosť náhradného vozidla. Nemáme tak zbytočné prestoje. Ak by sa tiež stalo, že počas servisu auta, ktorý nebol vyvolaný nejakou škodovou udalosťou z našej viny, nemajú skladom náhradné vozidlo, sa nájom zasa neplatí, čiže opäť netratíte.

Ako som spomínal o takmer všetky veci v súvislosti s autom, sa stará Delta Truck. Vy vozidlo v princípe iba tankujete a čistíte. Ak sme mali poruchu, Delta Truck okamžite zabezpečil výjazd asistenčného vozidla a odstránil ju. Z hľadiska technického stavu prenajímaným vozidlám nie je čo vyčítať, všetko sú buď nové alebo zánovné vozidlá.

Vojtech Kaňka, konateľ spoločnosti Burundi

Roman Kment, foto: autor a Burundi

Zdieľanie

TRUCK NEWS

Stabilné zázemie pre rozvoj

Kvôli čoraz výraznejšej medzinárodnej expanzii spoločností Delta-Truck Kft. a Viarent Kft. sa v záujme efektívnejšieho fungovania stala nevyhnutnou optimalizácia, štandardizácia a modernizácia obchodných procesov tejto skupiny firiem. Preto sa tieto dve spoločnosti dohodli so spoločnosťou…

Nenechajte si ujsť naše najlepšie ponuky

Prihláste sa na odber nášho newslettra a budeme vás informovať o našich akciách a novinkách.

Prejdite na prihlásenie na odber