Tri desaťročia úspechu

Tento rok oslavuje tridsiate výročie vedúci hráč na trhu prenájmu úžitkových vozidiel, spoločnosť VIARENT. V našej krajine bola priekopníkom v poskytovaní tejto služby a svojimi neustálymi inováciami je odvtedy lídrom v danej oblasti, teraz už aj na medzinárodnej úrovni. Pri tejto výnimočnej príležitosti sme sa rozprávali s Petrom Stefkóm, vedúcim koncernu Delta-Truck o službách, minulosti, prítomnosti a budúcnosti spoločnosti VIARENT.

Publikovaný :

Kedy a ako sa začala cesta spoločnosti VIARENT?

Tri roky po založení Delta-Truck zaoberajúcej sa predajom úžitkových vozidiel a komplexnými servisnými službami sme cítili, že by stálo za to pokúsiť sa aj o prenájom nákladných motorových vozidiel. V západnej Európe v tom čase už ožívala táto forma obstarávania majetku. Takže v roku 1994 sme ako prvý na maďarskom trhu a len s pár nájomnými vozidlami začali v rámci VIARENT-u poskytovať túto službu.

Prečo si zvoliť prenájom vozidla?

V prvom rade sa jedná o mimoriadne jednoduchú, pohodlnú a z hľadiska výdavkov dobre plánovateľnú konštrukciu. Klient dostane mesačne jednu faktúru, ktorá v sebe zahŕňa všetko od poplatku na financovanie, cez údržbu, opravy, výmenu pneumatík a poistné, až po technické a záchranné zásahy. Takto sa dá zabrániť nečakaným výdavkom, dokonca, v prípade poruchy alebo poškodenia, zabezpečíme do 24 hodín náhradné vozidlo. Prenájom okrem toho poskytuje aj flexibilitu zodpovedajúcu výzvam súčasnej doby. Dnes už svet nie je taký predvídateľný, aby sa prevádzkovatelia mohli v každom prípade zaviazať na štyri alebo ešte viac rokov k jednému danému vozidlu v rámci lízingovej zmluvy. Klienti môžu prostredníctvom prenájmu hoc aj ročne nadobudnúť nákladné vozidlo prispôsobené vždy iným, špecifickým prepravným potrebám, napríklad chladiarenské auto namiesto vozidla s plachtou.

Aké služby prenájmu vozidiel ponúka VIARENT?

Snažíme sa, aby sme ohľadom kategórie úžitkových vozidiel, oblasti ich použitia a dĺžky prenájmu vyhoveli všetkým potrebám zákazníkov. Náš vozový park preto pokrýva všetky segmenty výrobkami rôznych značiek, od malých úžitkových vozidiel do 3,5 tony, cez nákladné vozidlá s kabínou a podvozkom rôznych veľkostí a hmotností, až po návesové ťahače. Toto zahŕňa aj ponuku špeciálnych nákladných vozidiel, ako sú miešačky betónu, žeriavové vozidlá alebo vozidlá na odvoz odpadu, a v našom vozovom parku sa nachádza aj čoraz viac elektrických vozidiel, takže dokážeme poskytnúť riešenie pre naozaj akúkoľvek požiadavku. Doba prenájmu sa môže pohybovať od jedného dňa až po niekoľko rokov. Pomocou našej najnovšej služby si teraz klienti môžu prenajaté vozidlo vyzdvihnúť aj prostredníctvom aplikácie v mobilnom telefóne.

Kde sa spoločnosť VIARENT nachádza dnes a aké sú jej plány v blízkej budúcnosti?

V súčasnosti máme vo vozovom parku približne 3 000 vozidiel a pôsobíme už aj Slovenskej a Českej republike, s celkovým počtom 45 zamestnancov. S takouto veľkosťou flotily sme lídrom na maďarskom trhu, nachádzame sa v prvej trojke v strednej Európe a v prvej dvadsiatke v Európe. V blízkej budúcnosti sa plánujeme zamerať na medzinárodnú expanziu. Za týmto účelom čoskoro otvoríme väčší závod v Prahe, aby sme posilnili našu prítomnosť na českom trhu. Naším cieľom je pokračovať v tridsaťročnom nepretržitom rozvoji a to vo všetkých aspektoch.

Zdieľanie

TRUCK NEWS

Stabilné zázemie pre rozvoj

Kvôli čoraz výraznejšej medzinárodnej expanzii spoločností Delta-Truck Kft. a Viarent Kft. sa v záujme efektívnejšieho fungovania stala nevyhnutnou optimalizácia, štandardizácia a modernizácia obchodných procesov tejto skupiny firiem. Preto sa tieto dve spoločnosti dohodli so spoločnosťou…

Nenechajte si ujsť naše najlepšie ponuky

Prihláste sa na odber nášho newslettra a budeme vás informovať o našich akciách a novinkách.

Prejdite na prihlásenie na odber