Spoločnosť Ford Trucks predstavila na medzinárodnej výstave Solutrans novú sériu nákladných vozidiel F-LINE

Spojenie dizajnu, technológie a bezpečnosti

Spoločnosť Ford Trucks na najväčšej európskej výstave ťažkých a ľahkých úžitkových vozidiel Solutrans predstavila svoje najnovšie výrobky a technológie, za ktorými stoja roky odborných znalostí, inovácií a skúseností s výrobou.

Publikovaný :

Spoločnosť Ford Trucks predstavuje novú sériu nákladných vozidiel F-LINE, ktorá sa vyznačuje pokročilými bezpečnostnými funkciami, technológiami prepojenia vozidiel a inovatívnym dizajnom. Spoločnosť Ford Trucks okrem toho na výstave Solutrans odprezentovala aj novú limitovanú verziu ťahača F-MAX s označením F-MAX SELECT a prelomový vodíkový spaľovací motor, ktorý prináša zásadný pokrok v oblasti trvalo udržateľných technológií.

Séria ťahačov F-LINE skonštruovaná a vyvinutá spoločnosťou Ford Trucks upúta predovšetkým technológiami prepojenia vozidiel, pokročilými bezpečnostnými funkciami, ako aj pohodlím a moderným dizajnom.

Nová séria pokrýva tri hlavné segmenty: cestné nákladné vozidlá, stavebné vozidlá a ťahače návesov. V ponuke nájdete cestné nákladné vozidlá s usporiadaním náprav 4×2, 6×2 a 8×2, ťahače návesov 4×2 a 6×4 a stavebné vozidlá 6×4 a 8×4 prinášajúce do oblasti komerčnej dopravy bezkonkurenčný výkon a inovácie.

Nová séria F-LINE prináša zásadnú dizajnovú a estetickú zmenu. Interiér vozidiel sa vyznačuje pohodlím a praktickými vlastnosťami, ktoré sú zárukou jedinečného zážitku z jazdy.

Špičkové asistenčné systémy vodiča prítomné vo vozidlách série F-LINE sú zárukou bezpečnej a príjemnej jazdy. Pokročilý systém núdzového brzdenia reagujúci aj na chodcov a inteligentný adaptívny tempomat s funkciou automatického zastavenia a rozjazdu sa starajú o rýchle reakcie v kritických situáciách. Funkcie ako asistent diaľkových svetiel, systém výstrahy pred vybočením z jazdného pruhu, inteligentný asistent rýchlosti a systém sledovania mŕtveho uhla poskytujú vodičovi viac informácií a aktívne monitorujú bezpečnosť vozidla, čím prinášajú väčšiu istotu na každej ceste.

Zadné parkovacie senzory, systém monitorovania tlaku v pneumatikách, signalizácia núdzového zastavenia, blokovanie vozidla v prípade zistenia požitia alkoholu, systém varovania v prípade únavy vodiča a systém varovania pred rozjazdom navzájom spolupracujú a zabezpečujú tak špičkovú úroveň bezpečnosti a ochrany.

Inteligentnejšia a efektívnejšia jazda vďaka technológii prepojenia vozidiel

Hlavnou výhodou vozidiel zo série F-LINE je jazdný zážitok budúcnosti sprostredkovaný technológiou prepojenia vozidiel. Systém je dokonale integrovaný do systému ConnecTruck od spoločnosti Ford Trucks, vďaka čomu je každé vozidlo z tejto série súčasťou navzájom prepojenej, efektívnejšej a inteligentnejšej flotily. Integrovaním systému sme dosiahli nielen zlepšenie zážitku z jazdy, ale tiež výrazné zvýšenie prevádzkovej efektivity, ktorá je najvyššia spomedzi všetkých komerčných vozidiel.

„Ako inovatívna značka, ktorá načúva potrebám svojich zákazníkov, sústreďujeme svoj výskum a vývoj na uvádzanie technológií novej generácie na trh. Naším cieľom pri každom novom produkte, ktorý vyvíjame, je pomáhať našim zákazníkom dosahovať vyššie zisky tým, že im poskytujeme pohodlie a bezpečnosť, ktorú si zaslúžia. Sme preto radi, že môžeme predstaviť novú sériu F-LINE. Zamerali sme sa pri nej hlavne na znižovanie prevádzkových nákladov a vyššiu produktivitu, ako aj pohodlnejšiu a bezpečnejšiu jazdu vďaka prepojeniu vozidiel a pokročilým bezpečnostným funkciám,” hovorí Emrah Duman, viceprezident spoločnosti Ford Trucks.

„Nová séria vozidiel pod názvom F-MAX SELECT a naša prelomová technológia vodíkových spaľovacích motorov sú príkladom nášho nezlomného úsilia v oblasti inovácií a trvalej udržateľnosti. Samozrejme, aj v budúcnosti chceme našim zákazníkom prinášať väčšiu efektivitu, vyšší výkon a špičkové technológie.“

Nová limitovaná verzia modelu F-MAX, ktorý získal ocenenie Truck of the Year: F-MAX Select

Na výstave Solutrans spoločnosť Ford Trucks predstavila aj exkluzívnu limitovanú verziu modelu F-MAX, ktorý v roku 2019 získal ocenenie Truck of the Year, a to pod názvom F-MAX SELECT. Z tejto verzie bude vyrobených len 400 vozidiel. Tešiť sa môžete najmä na exkluzívne dizajnové prvky kombinované s pokročilými technológiami a pohodlím.

Ekologická jazda: vodíkový motor spoločnosti Ford Trucks

Spoločnosť Ford Trucks na výstave Solutrans upútala predovšetkým svojím prelomovým vodíkovým spaľovacím motorom, ktorý predstavuje zásadný míľnik na ceste k trvalo udržateľným technológiám. Spoločnosť v súčasnosti testuje rôzne koncepcie spaľovacích motorov a je silným zástancom vodíkovej budúcnosti, čím si buduje pozíciu značky, ktorá kladie dôraz na zelené technológie.

V rámci plánu Generation F je spoločnosť Ford Trucks na čele významnej transformácie v oblasti ťažkých úžitkových vozidiel založenej na zavádzaní bezemisných, pripojených a autonómnych technológií. Spoločnosť prijala záväzok dosiahnuť nulové emisie vo výrobe ťažkých úžitkových vozidiel do roku 2040 s cieľom bojovať proti vplyvom zmeny klímy. Ako potvrdenie tohto záväzku spoločnosť Ford predstavila svoje 100 % elektrické nákladné vozidlo na veľtrhu dopravy IAA, ktorý sa konal v septembri 2022 v Hannoveri.

Zdieľanie

TRUCK NEWS

Pôsobivé ciele

Svet sa mení rýchlejšie ako kedykoľvek predtým a naše potreby tiež. Spoločnosť Delta-Truck s.r.o. reagovala na túto situáciu mimoriadne flexibilne a predstavila službu Ford Trucks Rent. Na podrobnosti o tejto službe a o novom modeli…

Stabilné zázemie pre rozvoj

Kvôli čoraz výraznejšej medzinárodnej expanzii spoločností Delta-Truck Kft. a Viarent Kft. sa v záujme efektívnejšieho fungovania stala nevyhnutnou optimalizácia, štandardizácia a modernizácia obchodných procesov tejto skupiny firiem. Preto sa tieto dve spoločnosti dohodli so spoločnosťou…

Nenechajte si ujsť naše najlepšie ponuky

Prihláste sa na odber nášho newslettra a budeme vás informovať o našich akciách a novinkách.

Prejdite na prihlásenie na odber